Neradi používáte bankovní účet, žádný nemáte nebo prostě jen preferujete hotovost a předávání peněz hezky z ruky do ruky? Pak jistě uvítáte rychlé půjčky, které umožňují převzetí půjčky jinak než na účet i bez obchodního zástupce. Peníze si lze vyzvednout například v trafice nebo na benzínové pumpě. Jak to funguje? 

Existují ještě hotovostní půjčky? 

Většina lidí si raději vyřizuje půjčky online a to od podání žádosti až po převod peněz na bankovní účet z pohodlí domova. V životě však mohou nastat situace, které vyžadují okamžité řešení. Stále také existují lidé, kteří bankovní účet nevedou nebo jej využívají minimálně. Všichni tito lidé budou mít zájem spíše o hotovostní půjčky ihned, kdy si mohou peníze převzít co nejdříve a v hotovosti. 

Ačkoliv hotovostní půjčky v době internetu příliš neletí, stále se na českém trhu s půjčkami najdou nebankovní úvěrové společnosti poskytující jak bezhotovostní, tak i hotovostní půjčky (banka hotovostní půjčky nenabízí, vždy vyžadují bankovní účet). Nabídka je výrazně slabší, nicméně stále nějaká je.

Tři způsoby převzetí hotovostní půjčky

Variant, jak si hotovostní půjčku převzít, existují v podstatě tři. Peníze vám může osobně předat například obchodní zástupce vybraného poskytovatele půjček, nebo si peníze můžete vyzvednout ve vybrané síti trafik nebo benzínových pump.

Předání půjčky obchodním zástupcem

Tento způsob převzetí hotovostní půjčky má několik výhod. Sjednání půjčky probíhá obvykle online nebo telefonicky, případně lze využít nabídku na rychlé půjčky sms. Pokud zájemce s žádostí o půjčku uspěje, podrobnosti převzetí si domluví už s obchodním zástupcem, který jeho žádost dostane na starosti. 

Žadatel nemusí nic dělat, ani nikam chodit. Obchodní zástupce přijede až k němu domů, kde podepíší smlouvu o půjčce, a klient si ihned převezme peníze v hotovosti. Tímto způsobem může potřebné finance na nečekané výdaje získat v méně obvyklou dobu (např. večer nebo víkend). Tento způsobem je typický pro půjčky od společnosti Provident.

Vyzvednutí půjčky v trafice nebo na benzínkách

Lidé si také stále více zvykají na možnost “skočit” si pro peníze do trafiky nebo na benzínku. Ne že by zde rozdávali peníze jen tak, ale například známí nebankovní poskytovatelé půjček Zaplo a CreditPortal nabízí možnost vyzvednou si půjčku v hotovosti v síti trafik Geco (půjčka Zaplo) nebo na benzínových pumpách EuroOil (CreditPortal), jejichž pobočky jsou rozmístěné po celé republice. Otevírací doba je v obou případech dlouho do noci, někdy dokonce nonstop.

Půjčky ihned na ruku – jak to funguje?

Vyřízení hotovostní půjčky není složité. Bonita žadatele se zkontroluje online. Žadatel akorát musí podat žádost a splnit podmínky vybraného poskytovatele. K základním podmínkám obvykle patří plnoletost, trvalé bydliště na území ČR, jeden či dva platné doklady totožnosti a pravidelný příjem, někdy je nutnost uvést zdroj příjmu. Potvrzení o příjmu však u těchto typů půjček do pár tisíc korun nebývá třeba. Většinou postačí kopie výplatních pásek či výpisů z účtů.

Proces začíná vyplněním žádosti o půjčku nebo registračního formuláře na internetových stránkách. Nutné je vyplnit nejen výši půjčky, ale také osobní a kontaktní údaje na vás jako žadatele. Ihned po odeslání je žádost předána ke zpracování. Pokud podmínky splníte, obratem obdržíte zprávu nebo vás bude kontaktovat obchodní zástupce, který s žadatelem domluví další detaily. Jakmile je vše vyřízeno, peníze si můžete vyzvednou na nejbližší trafice Geco či benzínové pumpě EuroOil.