Nevýhody středně bohaté nebo vyšší střední třídy v Afghánistánu:

Přístup ke zdravotní péči:

v zemi nejsou žádné moderní nemocnice s moderním vybavením, lidé jsou většinou závislí na tradičních lékařích. Bohatší lidé obvykle cestují za léčbou do zahraničí.

Přístup ke vzdělání:

zdejší školy a univerzity nestojí za nic.Není třeba vysvětlovat.

Situace na trhu práce:

Vzhledem k tomu, že najít práci je obtížné a pracovní síly je dostatek, zaměstnavatelé obvykle pracovníka vykořisťují, 60 hodin práce týdně se považuje za normální a měli byste být rádi, že zde máte práci.

Přístup ke kvalitním výrobkům:

neseženete zde žádné kvalitní oblečení ani domácí spotřebiče, i když máte peníze, najdete jen nekvalitní věci a čínské padělky.

Váš dům může být pěkný, ale nenajdete tu pěkný park, pěknou restauraci, letovisko ani nic jiného.

Nemůžete jezdit pěknými auty, silnice jsou příliš hrbolaté a plné výmolů a všechny sedany jsou při každém dovozu do této země zvednuté.

SUV jsou lepší, ale stejně budete mít nepohodlnou jízdu. Možná si myslíte, že drahé SUV bude pěkné, ale není, drahé SUV zde nemůžete udržovat, protože náhradní díly se nedají sehnat a mechanici se v drahých autech nevyznají.

Bezpečnost:

Tady lidé kradou všechno, boční zrcátka aut, SPZ, napájecí kabely, kradou elektrické kabely visící na sloupech.

Doprava:

obyčejná cesta do práce dlouhá 8 kilometrů trvá obvykle 40 až 60 minut, protože doprava je příšerně řízená. dopravní předpisy nikdo nedodržuje, nejsou tu žádné přechody, chodci prostě přecházejí ulici kdykoli se jim zachce.

Korupce (menší problém s Talibanem, ale stále existuje):

pokud nemáte konexe, budete mít problém získat řidičský průkaz, registraci nebo dokonce i obyčejnou právní stížnost.

Žebráci všude….

Tvrdohlaví žebráci všude, kam přijdete, zejména když zjistí, že jste vyšší střední třída nebo bohatý člověk. Při každodenním dojíždění do práce se s nimi možná setkáte pětkrát nebo šestkrát.